Bezpečná jazda je dôležitá, nehovoriac o zime, kedy na nás na cestách číhajú nepríjemné situácie v podobe námrazy a komplikovaného terénu. Zimná výbava každého vodiča má obsahovať kvalitné snehové reťaze a strešný box, napr. na rodinné výlety.

Bezpečnosť postavená na kolesách

snehové reťazeSnehové reťaze sa dajú využiť aj počas teplých dní. Ak počítate s jazdou v extrémnom teréne, kde číha blato, piesok alebo sutina, snehové reťaze v tomto prípade nemôžu byť na škodu. Snehové reťaze sú určené pre každé vozidlo. Stačí si len vybrať také, ktoré sú kvalitné.

Rozlišovať môžeme oceľové alebo textílne snehové reťaze. Oceľové snehové reťaze sú stavané na vyššiu záťaž a majú oveľa vyššiu výkonnosť a životnosť.  Veľmi obľúbené sú napríklad snehové reťaze značky Pewag.

Textilné reťaze sú vynikajúcou alternatívou k oceľovým snehovým reťaziam.  Tieto reťaze je možné veľmi rýchlo obuť a následne aj vyzuť. Nevyžadujú si veľkú pracnosť, naopak sú ľahko používateľné.

Strešné boxy pre vašu bezpečnú a komfortnú cestu

Obľúbenú výbavu tvoria aj strešné boxy. Tie sú väčšinou vyrobené z odolných a kvalitných materiálov, ktoré vám zaručia vysokú bezpečnosť a spoľahlivosť. Stačí si len vybrať tie správne. Dôležité je všímať si značku, prepracovanie materiálu, hi- tech vychytávky ktorými sú vybavené, nosnosť a nepochybne aj objem, od ktorého závisí veľa.
strešné boxy 1Na trhu dnes nájdete množstvo druhov strešných boxov. Tie sa od seba odlišujú viacerými parametrami a takisto aj cenami.  Vybrať si môžete spomedzi bežných strešných boxov na bežné používanie až po lukratívne strešné boxy určené pre viacčlenné rodiny alebo vyberavého zákazníka, ktorí si potrpí na excelenciu.

Aj na stránke peumatiky.sk nájdete širokú škálu produktov medzi ktorými nájdete snehové reťaze, strešné boxy,  strešné nosiče, zimné pneumatiky a ďalšie príslušenstvo. Nájdete tu množstvo produktov vysokej kvality a vybraných značiek.