Aj keď je počasie ešte veľmi pekné a najmä horúce, treba si uvedomiť, že za pár mesiacov to už tak nebude. Vyrážať do terénu bude v zasneženom počasí omnoho náročnejšie, a preto budú pre vás zimné pneumatiky i snehové reťaze tou správnou voľbou.

Ideálne na zasnežené a nebezpečné cesty

Zimné pneumatiky sú vhodné na zasnežené a zamrznuté cesty, sú oveľa pevnejšie a ich brzdná dráha je o niečo kratšia ako pri letných pneumatikách. Keďže sú vyrobené z mäkšej zmesi, riziko šmyku je v tomto prípade len minimálne. Okrem toho majú lepšie brzdné vlastnosti, čo v zimnom počasí určite oceníte. Takže keď teplomer ukáže pod 7°C, je najvyšší čas na výmenu pneumatík.

Medzi hlavné prednosti snehových reťazí patrí najmä to, že sú bezpečné, sú vhodné do snehu i ľadu a vy tak budete môcť jazdiť bez zbytočných problémov, ktoré nás v zime vedia občas riadne prekvapiť. Pokiaľ pravidelne cestujete na hory, mali by byť pre vás nevyhnutnosťou. Môžete ísť vďaka nim pokojne dole kopcom, zatočiť či zastaviť tam, kde to budete práve potrebovať. Snehové reťaze Pewag sú vhodné pre osobné vozidlá SUV a Off Road, ktorým poskytujú bezpečnosť a pohodlie za každých okolností. Sú vyvinuté tak, aby bol s nimi každý vodič maximálne spokojný.

Snow chains outside of a tractor tire - winter transportation imagewinter

Reťaze sú konštruované zo špeciálneho materiálu, vďaka čomu zvládnu cestu aj po asfalte či betóne, takže pokiaľ sa v zime sneh roztopí, nemusíte ich dávať hneď dole. Dokonca sa aj rôzne testy robia tak, že musia vydržať niekoľko desiatok kilometrov po suchej ceste. V ponuke nájdete i modely s automatickým dopínaním reťazí, vďaka čomu si môžete dopriať pohodlnú cestu i v nepriaznivom počasí. Dbajte hlavne na to, aby boli na vašom kolese správne a pevne nasadené. Snehové reťaze sú vhodné aj na stavenisko či odpratávanie snehu v poľnohospodárstve, takže ich využitie je skutočne širšie. Ich prevedenie je neustále prispôsobované požiadavkám zákazníkov, no niet sa čomu čudovať.

17797ab0-b308-42b5-90b5-6b12368f1e05

Zlepšite vzhľad vášho auta

Pokiaľ chcete dodať autu výnimočný vzhľad, elektróny sú pre vás tou najvhodnejšiu voľbou. Síce sú od klasických diskov o niečo drahšie, no investovať sa do nich určite oplatí. Okrem toho že sú ľahké a zbytočne nezaťažujú vaše vozidlo, sú pevné a ako už bolo spomenuté i veľmi pekné. Na trhu je široká ponuka klasických i modernejších dizajnov, takže výber je len a len na vás.

Internetový obchod – www.pneumatiky.sk poskytuje širokú ponuku letných a zimných pneumatík, snehových reťazí, elektrónov a plechových diskov i množstvo doplnkov do vášho auta. Predajňa a pneuservis sa nachádza v Ivanke pri Dunaji, kde okrem bohatého sortimentu poskytujeme i uskladnenie pneumatík. Práve túto službu ocenia hlavne tí, ktorí nemajú doma garáž a priestor na ich skladovanie. Odborný personál sa postará o ich uskladnenie a o maximálne uspokojenie vašich požiadaviek.

 

FOTO:  © ifeelstock / Dollar Photo Club