Bezpečnosť na cestách je prvoradá. Ak sa však vo vlastnom aute chcete cítiť skutočne bezpečne, mali by ste myslieť na to, že bezpečnosť závisí predovšetkým od rituálov vodiča a jeho ochoty starať sa o svoje auto a bezpečnú jazdu v ňom.

Prezúvajte vždy keď treba

Pravidlo číslo jeden je prezuť pneumatiky, vždy keď je to potrebné. U nás je to vždy v zime a v lete. Aj keď je pravda, že zimné pneumatiky fungujú v lete dobre, majú pri jazde v teplom počasí pomerne veľkú nevýhodu. Sú príliš hlučné a opotrebúvajú sa extrémne rýchlo.

V zime je to podobné. Ak sa chcete vyhnúť nepríjemne vysokej pokute a takisto chcete bezpečnosť v prípade zasneženej alebo zmrznutej vozovky, prezúvajte poctivo. Je preto potrebné dbať na kvalitné prezúvanie pneumatík na vašom vozidle.

Prečo sú letné pneumatiky dôležité

Letné pneumatiky by ste si mali vyberať rozvážne. Tie najkvalitnejšie nájdete u overených predajcov,  ktorí vám dnes ponúkajú skutočne rozsiahlu paletu možností a alternatívy. Na výber máte množstvo druhov z ktorých si vyberiete tie, ktoré vám najviac vyhovujú. Obľúbené sú napríklad také ktoré disponujú krátkou brzdnou dráhou na suchých aj na mokrých vozovkách, so špeciálnym dezénom ktorý zvyšuje brzdný výkon a mnohé ďalšie kúsky pri ktorých si nájde každý to, čo potrebuje.

Niektorý vodiči si s cieľom úspory kupujú najlacnejšie a niekedy aj ojazdené pneumatiky. Nie stále sa to však oplatí. Prvoradá je kvalita a tú niekedy nemožno hľadať tam, kde časom využívania stráca svoj účel.

uskladnenie pneumatik

Veľmi dôležité je takisto uskladnenie pneumatík. Nesprávne uskladnenie totiž môže viesť k chybám,  ktoré sa na pneumatikách môžu počas uskladnenia vyskytnúť. Ich správnym uskladnením docielite nielen to, že budú chránené pred vonkajšími vplyvmi ale takisto im zaistíte aj dlhšiu životnosť. Profesionálne servisy navyše ponúkajú každému vodičovi možnosť uskladnenia pneumatík spoľahlivo a bezpečne, pričom si nemusíte robiť s ich sezónnym uskladnením žiadne starosti.